O nas

Apteka Restauracja & Koktajlbar

Działamy w reżimie sanitarnym! Zarezerwuj stolik bądź zamów nasze dania na dowóz.

Proponujemy wyjątkowe dania obiadowe, desery, przekąski, przygotowane z najwyższej jakości składników. Przygotowujemy catering na różne okazje: urodziny, chrzciny czy imprezy dla firm.  Mamy do dyspozycji dużą salę z rzutnikiem, na której możemy organizować szkolenia dla firm i grup, podczas których zapewniamy profesjonalny catering. 
Zapraszamy więc do rezerwacji miejsc w naszej restauracji oraz zamówień telefonicznych; na pyszne.pl i ubereats.com!

Zabytkowy lokal w sercu Bydgoszczy

Zabytkowy budynek kojarzony jest z figurką niedźwiedzia, która pojawiła się na jego fasadzie w 1921 roku. Wcześniej, w tym miejscu znajdował się orzeł, a w budynku działała „Apteka Pod Czarnym Orłem” - od 1776 roku.

Wybudowana z końcem XVIII wieku kamienica, miała kilku właścicieli, w większości powiązanych z farmacją. Od ponad stu lat należy do rodziny Rochon, z której pochodził założyciel słynnej „Apteki Pod Niedźwiedziem”, działającej przy Niedźwiedziej 11 od 1922 roku.

Działalność aptekarska w kamienicy zakończyła się w 1951 roku. Później lata świetności w tym miejscu przeżywał m.in. zapamiętany przez bydgoszczan „Bar Pod Niedźwiadkiem”.

Z końcem XX i początkiem XXI wieku w budynku prowadzono różne działalności, aż do teraz gdy kamienica odzyskała swoją świetność i zgodnie z tradycją powstała tutaj Apteka ale w zupełnie innym wydaniu...